• Tvorivé dielne a Popoludnie so zvieratkom v 3.A

     • V tomto týždni si rybičky popoludnia spríjemnili tvorivými dielňami, kde sa tak trochu zahrali na sochárov. Októbrový Deň zvierat sme tento rok oslávili trocha netradične aj v netradičnom termíne kvôli karanténe 🙂. Navštívili sme našich domácich miláčikov, povedali si niečo o starostlivosti o nich a vyskúšali si ich venčenie ale aj to, ako zvieratká navzájom na seba reagujú. A bola to veru zábava. Veď sa pozrite! Ďakujeme rodičom aj súrodencom za pomoc.

     • Deň červených makov

     • Žiaci druhého stupňa si na hodine dejepisu pripomenuli výročie ukončenia I.svetovej vojny, ku ktorému sa viaže aj Deň vojnových veteránov resp. Deň červených makov. Symbolicky sme prispeli k tomuto výročiu tým, že sme si vyrobili červené maky, žiaci sa dozvedeli zaujímavé súvislosti, ktoré sa viažu k tomuto dňu.

      V dôsledku zlej pandemickej situácie sme sa nemohli zúčastniť ceremoniálu pri Pomníku obetiam I. svetovej vojny na starom cintoríne, ale veríme, že na budúci rok sa nám to podarí. „Mier je strom, ktorý rastie dlho.“ Buďme zaň vďační, rovnako poďakujme aj tým, ktorí nám ho vybojovali.