• Krúžok - Máme radi prírodu

• 7.10.2019 sa žiaci v rámci krúžku "Máme radi prírodu" vydali preskúmať prírodu v okolí svojho bydliska - na Hájiku. Využili sme krásne slnečné počasie na príjemnú prechádzku. Deti mali možnosť pozorovať rozdiely medzi rastlinami rastúcimi na Hradisku a vo vnútroblokoch medzi panelákmi. Aby potešili nielen seba, ale i svojich rodičov, žiaci vytvárali zaujímavé kreácie z kvetov a rastlín rastúcich v okolí. Veď posúďte sami.

• Deň duševného zdravia

• Ako každý rok, aj tento hlasujeme za triedu, ktorá sa zapojila tým najsympatickejším spôsobom do výzvy Dňa duševného zdravia, prísť do školy oblečený ako súčasť fantastického triedneho kolektívu. Vo fotoalbume si môžete pozrieť všetky zapojené kolektívy a následne môžete hlasovať po prihlásení do IŽK. Hlasovať možno len raz, ale za viacero tried naraz. Počíta sa hlas žiaka, rodičov i učiteľov.

• Divadelné predstavenie v ŠKD

• Dňa 16.11. sa v telocvični školy zišli deti z ŠKD. S veľkým záujmom a so zatajeným dychom sledovali divadelné predstavenie Ezopove bájky. Deti mali aj možnosť osobne sa spoznať s účinkujúcimi hercami. Viac uvidíte vo fotoalbume.

• Deň zdravej výživy

• V pondelok 14.10. sa v škole konal obľúbený Deň zdravej výživy. Tretiaci a štvrtáci doniesli z domu rôzne zdravé jedlá, šaláty, koláče, ovocie, zeleninu a ukázali tak svojim mladším kamarátom, že aj zdravé jedlo môže byť chutné. Okrem toho si pre nich pripravili rôzne aktivity a divadielko. Viac uvidíme vo fotoalbume.

• So zvieratkom v škole

• Do galérie So zvieratkom v škole boli pridané fotografie. Počas dňa „So zvieratkom v škole“ bolo s nami v triedach prítomných: 24 škrečkov, 12 morčiat, 10 zajacov či králičkov, 7 korytnačiek, 7 anduliek, 6 rybičiek, 3 osmáci - degu, 1 papagáj, 1 slimák, 1 cifruša bezkrídla ( chrobák)... Spolu: 72 zvierat. A akú pomoc sme pripravili zvieratkám v žilinskom útulku, čítajte na plagátiku!

• Beh pre najmenších

• Beh pre najmenších, Preteky o pohár primátora mesta Žilina, ktorý sa uskutočnil v piatok 4. októbra 2019, v Sade SNP a na Námestí Andreja Hlinku bol pre žiakov prvého stupňa našej základnej školy úspešný. Žiačka Eliška Cesneková (2.A) bola 1. v behu na 400 m v kategórii dievčatá 1. a 2. roč. a  Maiia Volková (4.A) bola 4. v kategórii dievčatá 3. a 4.roč. ZŠ. Dievčatám srdečne blahoželáme :)

• Povolanie budúcnosti

• Do celoslovenskej súťaže Povolanie budúcnosti sa zapojili Natália Mikundová zo 7.B, Valentína Stoilová z 8.B a Kristína Kučeráková z 9.B. Valentína získala 2. miesto v kategórii 2. stupeňa ZŠ a Kristína 1. miesto. Gratulujeme!

• Burza informácií pre žiakov i rodičov

• Dňa 10. 10. 2019 od 9,30 do 14, 00  sa v hoteli Slovakia uskutoční Burza informácií pre žiakov i rodičov, ktorí majú záujem o informácie k výberu vhodnej strednej školy. Naši deviataci sa zúčastnia tejto akcie v rámci vyučovania s výchovným poradcom a triednymi učiteľkami.

• Začíname s informatikou

• Do galérie Začíname s informatikou boli pridané fotografie. Žiaci 3.ročníka sa začínajú kamarátiť s počítačom. Zisťujú, že počítač neznamená len hrať sa, ale robiť aj iné zaujímavé veci. Pozrite sa, ako sa to tým našim tretiakom darí...