• Orientačný beh

• Do galérie Orientačný beh boli pridané fotografie.

Za daždivého počasia sa konali Školské majstrovstvá kraja v Martine v orientačnom behu. Pršalo "ako besnota" a napriek tomu naši náš chlapčenský tím (v zložení Maxym Volkov, Adam Chládek, Michal Paulus a Tomáš Babík) skončil na peknom 2. mieste, zároveň Maxym postúpil na Školské majstrovstvá Slovenska. V dievčenskom tíme sa umiestnili Maťa Popluhárová 6. miesto, Aďa Popluhárová 7. miesto a Štefánia Michaličková 13. miesto. Gratulujeme!

Veľké ďakujem patrí tiež pani Volkovej a pánovi Chládekovi, ktorí pomohli pri zabezpečení dovozu a odvozu žiakov na preteky.

• Tvoríme s Danielom Hevierom

• Daniel Hevier môže byť aj na našej škole tvoj osobný našepkávač a tréner, ako sa naučiť písať príbehy, ako zložiť básničku alebo rep, ako vytvoriť komiks alebo ako napísať taký sloh, ktorý je odsúdený na polmetrovú jednotku. Ak sa pridáš do jeho tímu, máš jedinečnú možnosť sa autorsky podielať na pokračovaní knihy Chymeros - Stopy vedú do temnoty. Bližšie čítaj TU.

• Oznam o konzultačných hodinách

• Základná škola na Hájiku oznamuje, že stav chorých detí sa upravil a škola funguje v klasickom režime. Konzultačné rodičovské združenia sa uskutočnia podľa plánu.

• Čitateľský maratón

• V utorok 14.5. sa uskutočnil na 2.stupni Čitateľský maratón. V porovnaní s minulými rokmi sme sa teraz zišli takpovediac v komornom zložení, ale aj tak toto popoludnie malo svoje osobité čaro. Dievčatá z ročníkov 5.,7.,8., ktoré sa zapojili, prečítali nahlas poviedky pre ...násťročných z knihy Hu. Všetky čítali výborne a spoločne vytvorili veľmi príjemný čitateľský zážitok aj pre nás, p. učiteľky. Napokon si každá z nich odniesla aj malú vecnú odmenu.

• Športové štafetové súťaže

• Dňa 3. – 10. 5. 2019 sa na našej škole uskutočnili športové štafetové súťaže. Ako prví si zmerali sily prváci a druháci.  O týždeň neskôr tretiaci a štvrtáci.  Súťažili v rôznych štafetových disciplínach. Súťaž sa stretla s výborným ohlasom a nadšením všetkých, aj napriek tomu, že boli vyhodnotené len prvé 3 miesta. Bez odmeny však  nikto neodišiel, v mladšej kategórii skončili prví 2.A, druhí 2.C a tretí 1.B, v staršej kategórii boli prví 4.A, druhí 4.B a tretí 4.C.

• Čitateľský maratón

• Všetkých, ktorí radi čítajú, pozývame  14. mája 2019 stráviť príjemné popoludnie s knižkou.  Môžete prísť predviesť svoje čitateľské schopnosti čítaním nahlas alebo iba počúvať a relaxovať pri čítaní svojich spolužiakov. Bližšie informácie TU.

• Beseda s poľovníkom

• Dňa 30.4. 2019 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili besedy s poľovníkom MVDr. Petrom Majtánom pri príležitosti mesiaca Apríl - mesiac lesov. Porozprával im  rôzne zaujímavosti o lesných zvieratách, o ich živote, o tom, ako sa starajú poľovníci o ne počas celého roka. Žiaci si mohli pozrieť z blízka trofeje jeleňa, srnca, muflóna,kožušinu jazveca, kuny skalnej, líšky, diviačie kly...Žiakom sa beseda veľmi páčila.

• Čistenie vodného diela

• Do galérie Čistenie vodného diela boli pridané fotografie.

Napriek nie práve peknému počasiu sa našlo pár odvážlivcov zo športovo-turistického krúžku, ktorí v piatok 27. apríla 2019 išli pomôcť čistiť Vodné dielo Žilina. Spolu s pani vedúcimi si vyhrnuli rukávy a pridali sa tak k ďalším Žilinčanom, ktorým záleží na čistote nášho krásneho mesta.

• Do galérie Slávik Slovenska boli pridané fotografie.

Dňa 25.4. sa konalo školské kolo súťaže Slávik Slovenska. V 1. kategórií sa umiestnila na 1. mieste Emília Vrabcová z 2.B, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole. Srdečne gratulujeme.