• Dochádzkový systém pre žiakov

• Aj naša škola sa rozhodla pre používanie elektronickej evidencie príchodov a odchodov našich žiakov. V priebehu najbližších dní Vaše dieťa obdrží svoj osobný čip, ktorý bude používať na denné prihlásenie a odhlásenie zo školy. Čip je neprenosný, bližšie informácie o celom systéme budú čoskoro zverejnené na stránke, ako i odkomunikované na najbližšom rodičovskom združení v marci po jarných prázdninách.

V skratke - žiak sa pri vchode do budovy "pípne" a rodič automaticky dostane notifikáciu na svoj mobilný telefón. Rovnako pri odchode zo školy. Viete, či dieťa prišlo bezpečne do školy a v zárodku vyriešite potenciálny problém so záškoláctvom alebo vtiahnutím do zlej partie.

Elekronická evidencia príchodov a odchodov našich žiakov zároveň pomôže pri administrácii obedov zadarmo, preto bude "pípanie" povinné pre všetkých žiakov.

Predbežná skúšobná prevádzka bude spustená vo štvrtok 28. 2. 2019.

• Karneval v ŠKD

• Do galérie Karneval v ŠKD boli pridané fotografie.

Vo februári sa v ŠKD spolu s pani vychovávateľkami uskutočnil karneval. Deti prišli v krásnych maskách a spoločne sa zabavili a zasúťažili si. Na pódiu si všetky masky spoločne zatancovali a každého čakala sladká šiška, ako sa na správne fašiangy patrí. Tešíme sa o rok :-)!

• Lyžiarske preteky

• Do galérie Lyžiarske preteky boli pridané fotografie.

21.2.2019 sa v lyžiarskom stredisku Oščadnica Centrum konali preteky "O pohár primátora mesta Žilina". Žiaci našej školy súťažili vo všetkých kategóriách a patrí im veľká pochvala. Konkurencia bola silná. Veľká gratulácia patrí Elize Milovej z 3.A, ktorá v kategórii dievčat 3.-4. ročníka získala krásne 2. miesto a Martinovi Bugáňovi z 9.A, ktorý už tradične, v kategórii chlapcov 7.-9. ročníka, vyhral 1. miesto.

Martinovi patrí tiež veľké ĎAKUJEME za jeho fantastickú reprezentáciu počas školskej dochádzky na našej škole a do jeho budúcich pretekov - už ako žiaka strednej školy - prajeme stále rovnaké umiestnenie. Si naša lyžiarska jednotka!

• MO v basketbale

• Do galérie MO v basketbale boli pridané fotografie.

Dňa 20.02.2019 sa konali MO v basketbale dievčat ZŠ. Našim dievčatám išla karta a s prehľadom vyhrali všetky zápasy. Zahrali si so ZŠ Karpatská, ZŠ s MŠ Závodie, Gymnázium Varšavská a ZŠ Lietava. Všetkým našim basketbalistkám gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole v Ružomberku, kde postúpili.

• Valentínska pošta

• Do galérie Valentínska pošta boli pridané fotografie.

14.02.19 sme si na našej škole už tradične pripomenuli sviatok sv. Valentína milou akciou "Valentínska pošta". Aspoň pár fotiek, ako to prebiehalo........ :)

• Lyžiarsky výcvik 2019

• Do galérie Lyžiarsky výcvik 2019 boli pridané fotografie.

Počas štvrtého januárového týždňa sa žiaci našej školy tešili z prekrásneho, no mrazivého počasia a kvalitného prírodného snehu na lyžiarskom a snowboardovom výcviku v Jasenskej doline. Okrem zdokonalenia svojho lyžiarskeho a snowboardového umenia zažili aj kopec zábavy a super aktivít. Dúfame, že si žiaci odniesli dobrý pocit a mnoho pozitívnych spomienok.

Pozrite si i krátky zostrih toho najlepšieho z výcvku v Jasenskej doline. Sledujte náš oficiálny youtube channel Telka ZŠ Hájik a dozviete sa o aktivitách v našej škole počas školského roka viac!

• Hviezdoslavov Kubín

• V januári sa uskutočnilo školské kolo 1. kategórie umeleckého prednesu detí /žiaci 2. - 4. ročníka/ recitarecitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde finalisti triednych kôl predviedli pekné výkony. Do ďalšieho /obvodového/ kola postupuje Sofia Mokáňová z 2.C triedy. Srdečne blahoželáme.