• Prírodovedný kvíz 4.ročník

• Do galérie Prírodovedný kvíz 4.ročník boli pridané fotografie.

Pani učiteľka Weinzettelová je známa svojou veľkou láskou k prírode. Preto to bola práve ona, ktorá pripravila pre štvrtákov nádherný prírodovedný kvíz. Na 1. mieste skončili žiaci 4.C /Straka, Kákošová, Stanovčák/, na 2.mieste  žiači 4.A /Patková, Tužinský, Ondrašinová/ a na 3.mieste bolo družstvo zo 4.B /Vojtek, Blahutiaková a Magdalík/. Srdečne blahoželáme!

• Týždeň hlasného čítania 3.B

• Do galérie Týždeň hlasného čítania 3.B boli pridané fotografie.

Trieda 3.B sa v týždni od 9.-15.4.2018 zapojila do 16. ročníka Týždňa hlasného čítania, ktoré organizovalo Združenie Orava. V tomto týždni sa venovali Týždňu hlasného čítania. Myšlienkou tejto akcie bolo zblížiť svet dospelých so svetom detí prostredníctvom príbehov a rozprávok. Na konci žiaci získali Certifikát o absolvovaní. Veľké poďakovanie patrí všetkým rodičom,  súrodencom,  ktorí sa zapojili a pomohli deťom objaviť svet príbehov plných múdrostí, zábavy i poučenia.

• Talent*umenie*kumšt

• V celoslovenskej výtvarnej súťaži Talent*umenie*kumšt získala naša žiačka Kristína Oršulová 1. miesto v internetovom hlasovaní o najkrajšiu prácu s celkovým počtom hlasov 1350! Súťaže sa zúčastnila s tréningovým vreckom v ľudovom motíve, ktorý nielen maľovala, ale i šila. Gratulujeme!!

• Deň narcisov

• Počas Dňa narcisov sa podarilo na škole vyzbierať sumu 144,26 €. Občianske združenie Liga proti rakovine ďakuje za finančné dary a dobrovoľníčkam za ochotu, pretože ani bez nich by táto zbierka nemohla byť realizovaná tak úspešne v rámci celého Slovenska!

• Shakespeare´s Day na 1.stupni

• Do galérie Shakespeare´s Day na 1.stupni boli pridané fotografie.

Vo štvrtok 12.4. prebehla na 1.stupni súťaž v prednese anglickej poézie a prózy pod názvom Shakespeare´s Day. Porotu veľmi príjemne prekvapili kvalitne pripravení žiaci. 1.miesto získala Nelka Blahutiaková. Viac uvidíte do fotoalbume.

• Poznávací zájazd do Viedne

• sa uskutoční 24.5.18. V programe je zahrnutá prehliadka čokoládovne, cetra mesta, Schönbrunnských záhrad a Prírodovedného múzea. Predpokladaný návrat do ZA 20-21:00. Cena 18 €/žiak pri min. počte 40 žiakov. Záujemcovia nech sa hlásia u p.uč. Horáčkovej spolu s peniazmi najneskôr do konca apríla.

• Zdravá výživa v ŠKD

• Do galérie Zdravá výživa v ŠKD boli pridané fotografie. V piatok 13.4.sme v ŠKD ukončili akciu Týždeň zdravej výživy ktorá bola zameraná v pondelok na zeleninu,  v stredu na ovocie a v piatok na syrovo mliečne výrobky a pečenie palaciniek. Vyzdvihujeme veľkú spoluprácu všetkých pani vychovávateliek a detí, ktoré  pomáhali pri príprave a zapájali sa do tejto akcie.

• Zelená škola

• Aktualizovali sme informácie o uskutočnených aktivitách v rámci projektu Zelená škola, ktorý na našej škole prebieha od minulého školského roka a ktorého cieľom je výchova k ekologickému správaniu sa. Bližšie informácie TU.

• Chemická olympiáda

• Na okresnom kole Chemickej olympiády 23.marca 2018 nás úspešne reprezentovala žiačka Kristína Buchelová, naša nádejná vedkyňa, ktorej držíme palce, aby v oblasti chémie dosiahla všetky ciele, po ktorých túži a ktoré budú určite prospešné pre nás všetkých. Bližšie z priebehu súťaže vo fotoalbume.

• Exkurzia za technikou

• Vo štvrtok 5. apríla sa niektorí žiaci 2. stupňa vypravili na úžasnú exkuziu za technikou: navštívili hvezdáreň v Hurbanove, v Kolárove prešli po najdlhšom krytom moste, videli lodný mlyn, v Jelke navštívili kovový mlyn. Domov sa vrátili až neskoro večer. Bolo super...🙂 🙂 🙂 Bližšie vo fotoalbume.

• Pytagoriáda - okresné kolo

• V okresnom kole Pytagoriády z matematiky sa úspešnými riešiteľmi stali žiaci: Straka Ferko, Babík Martin, Kubek Lukáš, Jurovec Šimon, Jurigová Rebeka, Mažgut Marek. Daniela Dologová sa umiestnila na 2. mieste. Srdečne gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Zápis do 1.ročníka

• Do galérie Zápis do 1.ročníka boli pridané fotografie. Aj v našej škole prebiehal v apríli zápis detí do 1.ročníka. Kto na zápis z rôznych dôvodov nemohol prísť, nech sa ohlási u p.zástupkyni Pistovčákovej a dohodne si náhradný termín.