• Úspech v súťaži Ruské slovo

     • 24. januára sa v meste Rajec konalo Krajské kolo celoslovenskej súťaže v prednese prózy a poézie Ruské slovo. Našu školu úspešne reprezentovala siedmačka Rebeka Križanová v kategórii poézia s básňou Зима не даром злится (Zima nie je nadarmo nahnevaná) od ruského spisovateľa Fiodora Ťutčeva a obsadila 2. miesto. 

      Kategóriu učitelia predstavila naša pani učiteľka Nataliya Vydashenko s básňou Кавказ (Kaukaz) od ruského spisovateľa Alexandra Puškina a zíkala diplom za účasť.   

      Gratulujeme k víťazstvám! 

     • Úspech na súťaži Šaliansky Maťko

     • V pondelok 23. januára sa naša šiestačka Tamarka Holubová zúčastnila okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Súťažila v prednese povesti a obsadila krásne 3.miesto.

      Gratulujeme a veríme, že svoje schopnosti Tamarka preukáže aj v ďalších recitačných súťažiach.

     • Matematika v kocke - Piškvorky

     • Prvý termín krúžku v roku 2023 bol venovaný piškvorkám. Deti boli nadšené, lebo nielen museli rozmýšľať nad každým krokom, ale popri tom aj behali a zabávali sa. Z dôvodu veľkého úspechu sa vedúce krúžku rozhodli, že nasledujúci krúžok urobia turnaj v piškvorkách.

     • Obzretie sa za Vianocami

     • V predvianočnom období sme v našej škole zorganizovali burzu kníh. Kto chcel, mohol reagovať na výzvu a venovať do burzy knihu alebo knihy, ktoré by mohli urobiť radosť niekomu inému. Knižky nosili žiaci, pani učiteľky a pani asistentky. Takto sa nám podarilo zhromaždiť takmer 170 kníh, ktoré sme spolu s našimi žiakmi – dobrovoľníkmi predávali v rámci Vianočných trhov za symbolické 1 euro. O knižky bol veľký záujem, pretože bolo naozaj z čoho vyberať.

      Výnos z burzy sme v podobe nákupných poukážok na nákup potrebnej literatúry v kníhkupectve Panta Rhei pripravili pre Detské krízové centrum Náruč v Žiline. Pribalili sme k nim aj niekoľko rozprávkových knižiek a vianočné prianie. Pri odovzdávaní tohto darčeka priamo v krízovom centre sme strávili príjemný čas s p. riaditeľom Mgr. R.Braciníkom, ktorý nám porozprával veľmi zaujímavé a často veru aj smutné informácie o ich práci, problémoch, ale aj radosti z pomoci tým, ktorí ju veľmi potrebovali a potrebujú.

      Poukážky a knižky, ktoré sme venovali, prijal s radosťou, pretože, ako sám povedal, snaží sa vybudovať najmä menším prijatým deťom malú knižničku, v ktorej by aspoň na chvíľu mohli prísť na iné myšlienky a preniesť sa do iného, rozprávkového sveta.

      Chceli by sme touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto akcii, či už knižku do burzy venovali alebo podporili cieľ burzy nákupom.

       

      Mgr. O. Labajová, Mgr. L. Dobroňová