• Deutsch macht Spaβ!

• Srdečne gratulujeme našej žiačke Veronike Magovej z 9.B, ktorá obhájila svoje vynikajúce výsledky z nemeckého jazyka a obsadila krásne 1. miesto v okresnom kole olympiády. Budeme jej držať palce na krajskom kole!

• Knižný kolotoč

• Vo vestibule školy sme zriadili "Knižný kolotoč" - poličku, z ktorej si môže ktokoľvek požičať, prečítať a vrátiť knihu napr. aj počas čakania. Požičiavanie je bez registrácie, samostatné, neevidované a bezplatné. Máte doma prebytočné knihy? Môžete ich darovať na vrátnici školy, po zvážení vhodnosti obsahu ich radi pridáme do nášho knižného kolotoča.

Nech je kniha prirodzenou súčasťou trávenia voľného času!
            Vymeň mobil za knihu, tvoja myseľ ti bude vďačná!

• Beseda o alkoholizme

• Závislosť je horšia ako smrť... zoberie ti všetko ešte za života... V piatok 10. januára sa naši siedmaci a ôsmaci v rámci drogovej prevencie stretli s autorom kníh Démon chlast Johnym /Jánom/ Peťkom, ktorý na základe vlastného prežitého alkoholového pekla dnes aktívne bojuje proti tejto legálnej droge osvetou. Veríme, že príklady vlastnej skúsenosti nájdu u našich žiakov silnejšiu odozvu, ako len štatistické údaje o nebezpečenstve alkoholu.

• Matematika v kocke

• V rámci projektu Čítanie – brána k mysleniu na škole pracuje aj krúžok Matematika v kocke. Deti z 1.stupňa sa zábavnou formou učia praktické veci z matematiky, zostavujú tangramy, podľa návodu stavajú rôzne stavby zo stavebníc, trénujú si postreh, učia sa spolupracovať...Už teraz sa tešia hlavne na stavanie z  tehličiek, ktoré majú v rámci tohto projektu dostať. Aj takto zábavne sa dá učiť matematika!

• Hádzanárska sezóna 2019

• Do galérie Hádzanárska sezóna 2019 boli pridané fotografie.

Na našej škole sa od septembra 2019 naplno rozbehla krúžková a tréningová činnosť  ďalšej tímovej loptovej hry, kde práve podmienky našej telocvične dávajú predpoklad na jej stopercentné využitie. A tak vedľa dievčenského  basketbalu u nás vyrastajú malé hádzanárske hviezdičky.

Napriek tomu, že sme iba v hádzanárskych plienkach a trénujeme 2-3 mesiace, naši žiaci sa zúčastnili už dvoch kôl hádzanárskeho turnaja žiakov 1. stupňa a to v Trenčíne 27.11.2019 a v Bánovciach nad Bebravou 19.12.2019, kde v konkurencii 10 družstiev skončili na peknom 8. a 7. mieste.

Okrem hádzanárov súpisku doplnili aj naši futbalisti, ktorí vďaka týmto turnajom rozvíjajú svoje všeobecne pohybové schopnosti. Spolu vytvorili športový tím,  ktorý sa od zápasu k zápasu postupne zlepšuje. Veľké poďakovanie patrí aj oteckovi Sáry Sabolovej, ktorý nám pri oboch turnajoch pomáhal s odvozom a starostlivosťou o našich malých športovcov. V druhom polroku nás čakajú ešte dva turnaje a veríme, že výkonnosť sa bude postupne zlepšovať a počet trénujúcich detí zväčšovať.