• Slávnostná certifikácia Zelenej školy

• 17. októbra 2018 sme spolu s ďalšími 102 slovenskými školami a škôlkami získali titul Zelená Škola! Vlajku, certifikát a diplom programu Zelená škola získali aktívne školy, ktoré počas uplynulých dvoch rokov realizovali environmentálnu výchovu a praktické aktivity s priamym zapojením žiakov. Bližšie o udalosti na FB stránke Zelenej školy.

• Vyhliadková veža na Dubni

• Do galérie Vyhliadková veža na Dubni boli pridané fotografie.

Športovo-turistický krúžok si urobil pekný výlet. Jeho členovia vyliezli na vyhliadkovú vežu na Dubni a pokochali sa nádherným výhľadom na celú Žilinu. Potom sa ešte vyšantili v Budatínskom parku.

• Súťaž Madame Humanité

• Do galérie Súťaž Madame Humanité boli pridané fotografie.

Súťaž Madame Humanité je medzinárodná súťaž, do ktorej sa zapojili deti a mládež od 6 do 20 rokov zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Poľska a Palestíny. Spomedzi 4500 prác vybrali 80 najlepších, ktoré odmenili medailami. Jednou z ocenených bola aj práca našej žiačky Valentíny Stoilovej - Strom života. Gratulujeme!

• Návšteva u hasičov

• Do galérie Návšteva u hasičov boli pridané fotografie.

Nahliadnuť za bránu Hasičského a záchranného zboru v Žiline mali možnosť v piatok 12. októbra žiaci 2. ročníka. Rozžiarené oči svedčili o tom, že ich očakávania boli splnené - vyskúšali si hasičskú uniformu, striekanie vody z hasičskej hadice, presun zranenej osoby, nasadli do hasičského auta, videli všetku techniku, ktorú využívajú hasiči pri svojich výjazdoch. Uvedomili si, že povolanie hasiča nie je len o hasení požiarov, ale že títo muži nasadzujú svoj život na záchranu iných životov a majetku.

Rozprávanie bolo veľmi pútavé a doplnené o rôzne praktické ukážky. Deti odovzdali žilinským hasičom svoje kresby a s ohromujúcim potleskom spokojné odchádzali.

• Deň zdravej výživy

•  Do galérie Deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

Pondelok 15.10. bol na našej škole venovaný zdravej výžive. Žiaci 3. a 4. ročníka pripravili so svojimi pani učiteľkami pre svojich mladších kamarátov rôzne zaujímavé aktivity. Bolo to divadlo, ochutnávky, rozdeľovanie zdravých a nezdravých potravín, tajničky... Všetkým sa akcia veľmi páčila. Ďakujeme aj rodičom za pripravené dobroty.

• Deň duševného zdravia

• 10. októbra 2018 sa na našej škole uskutoční akcia Deň duševného zdravia. Celá trieda sa oblečte na jednu tému. Budeme chodiť po triedach a fotiť vás. Fotky zverejníme na školskej stránke, kde budete môcť hlasovať. Trieda s najvyšším počtom hlasov dostane sladkú odmenu. Tešíme sa na vás! Váš parlament

• Preteky o pohár pána primátora

• Do galérie Preteky o pohár pána primátora boli pridané fotografie.

Dňa 5.10. 2018 sa v Sade SNP, konali preteky o pohár primátora mesta Žilina. Zúčastnili sa ich žiaci prvého stupňa základných škôl v rámci Žiliny. Súťažili i naši žiaci, ktorí húževnato bojovali a i bez umiestnenia na popredných priečkach si užili toto športové podujatie.

• Do galérie Šarkaniáda boli pridané fotografie.

Náš školský klub detí SRDIEČKO sa 5. októbra popoludní vybral na hradisko, kde sme si púšťali šarkanov a prišli sa na nás pozrieť aj naši rodičia. Počasie nám veľmi prialo, vetrík fúkal a slniečko sa na nás usmievalo.

• Deň so zvieratkom v škole

• Do galérie Deň so zvieratkom v škole boli pridané fotografie.

Vo štvrtok 4.10. sa na našej škole uskutočnila krásna akcia Deň so zvieratkom. Objavili sa tu korytnačky, zajace, andulky, rybičky, škrečkovia a mnoho ďalších zvieracích kamarátov. Okrem toho sa uskutočnila aj zbierka pre útulok zvierat, ktorá pokračuje aj zajtra ráno. Všetkým za prispenie ďakujeme.

• Dobrovoľníctvo 2018

• Z workshopu Triedenia odpadu, ktorý bol zorganizovaný počas Týždňa dobrovoľníctva 2018, pripravili naši deviataci Peter Báčik a Tomáš Andrejčák krátku reportáž, v ktorej pripravili rozhovory s troma účastníkmi akcie. Tešíme sa, že na škole nám vyrástli ďalší šikovní a mediálne zdatní "novinári"!

• Týždeň dobrovoľníctva

• Do galérie Týždeň dobrovoľníctva boli pridané fotografie.

V piatok 21.9. sa naša škola zapojila do Týždňa dobrovoľníctva, ktorý prebiehal v celom Žilinskom kraji. Približne 10 žiakov zapojených v projekte Zelená škola si pre obyvateľov nášho sídliska pripravilo počas 3. vyučovacej hodiny zaujímavý verejnoprospešný workshop venovaný problematike triedenia odpadu. Bližšie  o aktivite TU.