• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Do galérie Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo boli pridané fotografie.

V okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína na 2. mieste v kategórii próza skončila Laura Štalmachová zo 4. B, v kategórii poézia reprezentovala našu školu Nina Jaššáková z 3. B.Blahoželáme !

• Vesmír očami detí

• Naši žiaci sa svojimi krásnymi prácami zapojili do súťaže Vesmír očami detí 2018. Spomedzi množstva výtvarných prác sa medzi najlepšie dostala Valentínka Stoilová so svojou prácou Vesmírne rastliny. Zároveň jej práca postúpila do celoslovenského kola. Gratulujeme!

• Výstava študentských výrobkov

• Žiaci 8. ročníka sa 2.3. zúčastnili výstavy výrobkov študentov stredných odborných škôl Žilinského kraja, ktorá bola v priestoroch budovy Samosprávneho kraja.

• Protikorupčná politika

• Vo zverejnených dokumentoch našej školy pribudli i Zásady protikorupčnej politiky uplatňované v našej organizácii. Bližšie TU.

• O pohár primátora

• súťažili naši žiaci v lyžiarskych pretekoch v Oščadnici. A ako dopadli? Pozri fotoalbum

• 2% z daní

• Vážení rodičia, priatelia a priaznivci školy, dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o 2% z Vašich daní. Bližšie informácie TU.

• Ocenenie pani učiteľky Mgr. Labajovej

• Mesto Žilina ocenilo pri príležitosti Dňa učiteľov výnimočných pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Medzi ocenenými pedagógmi za dlhoročnú pedagogickú činnosť v oblasti základného školstva bola i naša kolegyňa Mgr. Oľga Labajová. Blahoželáme! Bližšie vo fotogalérii.

• Veľká noc v ŠKD

• Do galérie Veľká noc v ŠKD boli pridané fotografie. Krásne veľkonočné sviatky aj z ŠKD želajú žiaci s pani vychovávateľkou Mgr. Hanusovou.

• Školenie KIA Motors

• Do galérie Školenie KIA Motors boli pridané fotografie.

Hoci sa blíži Veľká noc a malo by sa upratovať, našim štyrom kolegyniam to akosi nebolo umožnené. :) Pani učiteľky Sidorová, Hlavajčíková, Jurčová a Kiššová miesto umývania okien a podobných činností absolvovali cez víkend niekoľkohodinové školenie k stavebniciam LEGO, ktoré nám darovala nadácia KIA Motos.

• Majstrovstvá okresu vo florbale

• Na našej škole sa konali Majstrovstvá okresu vo florbale dievčat ZŠ. Napriek silnej konkurencii sme zaznamenali úspech v podobe 3. miesta. Gratulujeme dievčatá! Bližšie vo fotoalbume.

• Koncert "Generácia XYZ"

• V posledný predprázdninový školský deň, 28. marca, sa žiaci druhého stupňa zúčastnili hudobného predstavania Generácia XYZ. V ňom traja mladí žilinskí hudobníci zo skupiny 4EWER, priblížili žiakom naše národné korene, históriu a kultúru veľmi vydarenou hudobno-interaktívnou formou. Bližšie viď propagačné video a fotoalbum .

• Majstrovstvá okresu v basketbale

• Naše basketbalistky sa zúčastnili MO, kde sa im podarilo skončiť na peknom 3. mieste. Gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Pracujeme s LEGO zostavami

• Do galérie Pracujeme s LEGO zostavami boli pridané fotografie. Naše deti na 1.stupni pracujú s nadšením so stavebnicami LEGO, ktoré sme získali z projektu KIA MOTORS.

• Deti z ŠKD kreslili pre TESCO

• Do galérie Deti z ŠKD kreslili pre TESCO boli pridané fotografie.

Deti z ŠKD vyrobili pre TESCO Hájik výzdobu k Veľkej noci. Ako poďakovanie dostali pekné a praktické darčeky.

• Deň otvorených dverí

• V sobotu 17. marca sa uskutočnil v škole Deň otvorených dverí pod názvom Po moriach a oceánoch. Veľmi nás potešil obrovský záujem rodičov i detí nielen z Hájika. Touto cestou chceme poďakovať všetkým zamestnancom, ktorí túto nádhernú akciu pripravili a venovali jej prípravou desiatky hodín. Ďakujeme, ste úžasní!

• Čitateľský maratón

• Vo štvrtok 22. marca 2018 sa žiaci druhého stupňa stretli v príjemnej atmosfére Vesny na čitateľskom maratóne s príbehom o hľadaní pokladu stratenej lode Baracuda. Bližšie o udalosti vo fotoalbume Čitateľský maratón.

• Olympiáda z francúzskeho jazyka

• Dňa 19.3. 2018 sa uskutočnilo krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka, na ktorom našu školu reprezentovali 2 žiaci zo 7.B: Andrea Popluhárová v kategórii 1A, kde získala 1. miesto a David Saberi v kategórii 1C, kde tiež obsadil 1. miesto. Obaja sa zúčastnia celoštátneho kola v máji v Bratislave. Srdečne im blahoželáme a držíme palce!

• Marec -mesiac knihy

• Do galérie Marec -mesiac knihy boli pridané fotografie.

Keďže marec je mesiacom knihy, štvrtáci zo 4.A boli ukázať prváčikom, ako už oni dokážu čítať. Potešili ich krásnymi a zaujímavými príbehmi z knihy našej školskej knižnice, ktorú odporúčajú všetkým. Jej názov je: DETSKÝM SRDIEČKAM.

• Deň vody

• Deň vody  si pripomíname aj na našej škole rôznymi aktivitami. Pozrite sa, čo pekné robili v 2.B triede.

• Čitateľský maratón

• 22. marec /štvrtok/, 14:00, Vesna

Keď rád čítaš, počúvaš
            a dostatok času máš,
            po vyučku vo Vesne
            budú sa diať veci čudesné... bližšie TU.