• Spanie v škole 3.A,B

•

Super deň zakončený spaním v škole prežili deti z 3.A a 3.B so svojimi pani učiteľkami. Viac uvidíte po kliknutí na obrázok.

• Orientačný beh

• 24. mája 2017 si žiaci našej školy mohli vyskúšať orientáciu v teréne. Pri príležitosti Svetového dňa orientačného behu sme sa aj my zapojili do jednej z mnohých akcií po celom svete. Na Slovensku sme boli jednou zo štyroch škôl.

• Školská športová liga - atletika

• V utorok 23.5. vrcholila Školská športová liga atletikou v priestoroch športového gymnázia na Rosinkách. Súťažilo sa v troch disciplínach: skok do diaľky, beh na 100m a štafeta družstiev. Ako sa nám darilo sa dozvieme v najbližších dňoch.

• Futurikon

• Dňa 17.5.2017 sa žiaci 7.C a vybratí žiaci z vyšších ročníkov, spolu s pani učiteľkou Jurčovou a Mravcovou, zúčastnili virtuálnej prehliadky nových technológii FUTURIKON v  Novej synagóge v Žiline. Bližšie v našom fotoalbume.

• Výhra s Primalexom

• Súťaže s Primalexom sa nakoniec zúčastnilo 230 základných a umeleckých škôl s viac ako 4000 peknými originálnymi prácami. Pavlínka Bajzová z 8.B sa so svojou výtvarnou prácou "Pytačky" umiestnila do 50. miesta. Získala peknú cenu a pre školu 100 eur na nákup maliarskych potrieb. Gratulujeme a ďakujeme!

• Šport bez limitov

• Úžasnú športovú show zažili naši žiaci v utorok 23.5. Traja mladí muži zo skupiny Hands up crew im predviedli nielen perfektné kúsky s loptou, ale zapojili  aj ich. Akcia mala veľký úspech. Viac uvidíte po kliknutí na obrázok.

• Priateľský zápas vo florbale

• V pondelok 15.5. sa na našej škole uskutočnil priateľský zápas medzi florbalistami z krúžku z prvého stupňa a Fbk Rajecké Teplice.Všetci sme si super zašportovali a tešíme sa na ďalšie zápasy!

• Súťaž s Primalexom

• Zapojili sme sa do súťaže "Maľujte s primalexom". Veríme, že naši šikovní výtvarníci budú úspešní, o čom vás budeme určite informovať. Súťažné práce si môžete pozrieť kliknutím na obrázok.

• McDonald´s Cup

• Vo štvrtok 4.5. sa u nás odhrala časť MO v minifutbale žiakov a žiačok 1.st. ZŠ McDonald´s Cup. Naši malí futbalisti hrali výborne, avšak so silným súperom zo Závodia sa im vyhrať nepodarilo. Preto do finále nepostúpili a vo svojej skupine skončili na 2. mieste. Výborne!

• Ocenenie na radnici

• Naše šikovné výtvarníčky boli ocenené vecnými cenami a diplomami na radnici mesta. Zapojili sa do projektu "Deti deťom" . Veľké poďakovanie patrí pani učiteľke
            Mirke Kotríkovej yes

• Školská športová liga

• Školská športová liga pomaly finišuje a 3.5. naši chlapci odohrali finále vo florbale. Posledným súperom boli žiaci zo ZŠ Javorku. Hoci sa naši chlapci snažili a hrali výborne, s "hokejistami" žiaľ prehrali a to veľmi tesne. Celkovo však v tabuľke skončili na krásnom 2.mieste. Gratulujeme!

• Veselá angličtina

•

Žabky z 1.C boli vystupovať na ZŠ Lichardova. Predviedli sa s anglickou pesničkou na akcii Veselá angličtina a mali veľký úspech.

• Letný tábor Kunerad

•

Leto sa blíži a ak ho chcete prežiť veselo, prihláste sa k nám do tábora v Kunerade. Čaká vás týždeň plný vody, smiechu, zábavy, hier a dobrých zážitokov. Termín tábora je 9.-15.7.2017. Prihlášky je možné doniesť do piatku 2.6.