• Trieda so všeobecnou športovou prípravou

• Aj v tomto roku ponúkame možnosť pre rodičov, zapísať dieťa do prvého ročníka do triedy so všeobecnou športovou prípravou. Trieda je určená pre pohybovo  nadaných žiakov, ktorí počas hodín telesnej výchovy budú môcť rýchlejšie napredovať, nakoľko okrem učiteľov  telesnej výchovy budú na hodinách vyučovať aj kvalifikovaní tréneri basketbalového klubu BKM Žilina hádzanárskeho klubu Slovan Malá Fatra.

Okrem  kvalitných hodín telesnej výchovy sa podľa zváženia rodičov žiaci budú môcť aj v poobedňajších hodinách zúčastňovať športových tréningov a sústredení s možnosťou absolvovať´ rôzne športové súťaže či turnaje, ktoré budú organizované školou alebo klubom.

Aký je rozdiel  medzi triedou s klasickým zameraním a triedou so všeobecnou športovou prípravou?

1. Zvýšená dotácia hodín TSV (telesnej a športovej výchovy) v rozvrhu.
          2. Hodiny TSV učia  učitelia s aprobáciou TSV + kvalifikovaní tréneri
    • Čo mám urobiť, ak mám záujem o zaradenie  môjho dieťaťa do triedy so všeobecnou športovou prípravou od 1. ročníka?

1. V elektronickej prihláške do ZŠ zakliknúť požiadavku: Mám záujem o zaradenie dieťaťa do športovej triedy.
      2. Zúčastniť sa osobne zápisu detí do ZŠ  aj s dieťaťom.
      3. Absolvovať športové minimum počas zápisu do ZŠ.

Čo bude nasledovať?

Ak Vaše dieťa úspešne absolvuje športové minimum, bude zaradené do zoznamu detí vhodných do triedy so športovou prípravou.

Iné dôležité  info: Triedu bude tvoriť  max 25 žiakov, ktorí splnia kritéria:

• Zúčastnia sa zápisu do 1. ročníka.
      • Úspešne absolvujú športové minimum na výbornej úrovni (športové minimum tvorí prekážkový beh, hod loptou, skok do diaľky).
      • Bude dodržané kritérium vzájomnej proporcionality:  chlapci - dievčatá.
      • Zákonným zástupcom bude doručené oznámenie o prijatí do triedy so všeobecnou športovou prípravou.