• Tanečná telesná výchova

Aj tento školský rok mali žiaci tretieho, štvrtého a po prvýkrát aj piateho ročníka spestrené hodiny telesnej výchovy šiestimi lekciami Hip Hopu pod taktovkou lektorky zo Street Dance Academy Laciho Strikea. Zábavné hodiny začínali tanečnou rozcvičkou, pokračovali výučbou základných krokov, freestyleom a jednoduchými choreografiami a boli zakončené rôznymi tanečnými hrami.

• Slovné druhy trochu inak

Žabky z 3.A začali preberať náročné učivo o slovných druhoch. Aby sme si to spríjemnili, začali sme trošku ináč ako učebnicou. Vymýšľali sme, spájali, triedili, bádali, priraďovali. Žiaci pracovali v skupinách. Takto poňaté učivo sa im veľmi páčilo, veľa detí rýchlo pochopilo princíp delenia na slovné druhy.

• Tematický deň Deň Zeme

V rámci Dňa Zeme žabky z 3.A mali tematické vyučovanie. Deti pracovali samostatne aj v skupinách. Plnili zábavné, ale zároveň poučné úlohy. Prvýkrát sme skúsili vyrobiť v skupinách Lapbooky, kde sme zhrnuli všetky nadobudnuté poznatky. Tematický deň sa nám vydaril, všetci sa tešia na ďaľší.

• Oznam školskej jedálne

Oznamujeme stravníkom ŠJ, že od mesiaca apríl 2024 budeme vystavovať namiesto poštových poukážok (PPPU) inkaso poukážky s QR kódom na úhradu stravného. Tieto je možné zaplatiť rovnako ako poštovú poukážku na pošte alebo úhradu realizovať cez internetbanking.

vedúca školskej jedálne

• McDonald´s cup

Žiaci 3. a 4. ročníka sa zúčastnili okresného kola súťaže McDonald´s cup vo futbale mladších žiakov. V konkurencii 12 škôl po výbornom výkone obsadili v skupine 2. miesto a len 1 bod ich delil od postupu medzi najlepšie tri družstvá.

Za vzornú reprezentáciu ďakujeme.