RNDr. Dagmar Stoilová

Pracovná pozícia: výchovný poradca
          Email: dagmar.stoilova@zshajik.sk
          Pracovisko: 3.poschodie, pavilón F

Konzultačné hodiny: pondelok 14,00-15,00, prípadne inokedy /stretnutie je potrebné dohodnúť mailom vopred/

• Výchovná poradkyňa je odborným zamestnancom našej školy, ktorého oblasť činnosti sa orientuje na:

• riešenie výchovno-vzdelávacích problémov žiakov v spolupráci s triednymi učiteľmi, vedením školy, psychológom a pod.
      • poradenský servis pre rodičov a žiakov v profesijnej orientácii:
      1. informuje o možnostiach štúdia na jednotlivých SŠ
      2. umerňuje pri voľbe povolania, pomôže vybrať SŠ podľa záujmov a prospechu
      3. informuje o povolaniach, ktoré poznáte a ktoré nepoznáte
      4. umožňuje žiakom stretnutia s náborovými pracovníkmi SŠ, organizuje žiakom besedy, zabezpečuje účasť na prezentáciách stredných škôl. ​Informácie súvisiace s profesijnou orientáciou môžete získať na internetových stránkach:
      • www.stredneskoly.sk
      • www.zoznamskol.eu
      • www.azet.sk/katalog/stredne-skoly/zilina/
      • www.zoznam.sk/katalog/Vzdelavanie/Skoly/Skoly-stredne/Stredne-odborne-skoly/Zilinsky-kraj.html
      • www.uips.sk/prehlady-skol/prehlad-strednych-skol

• realizáciu prevencie sociálno-patologických javov mládeže / www.prevenciasikanovania.sk , www.bezpecnenainternete.sk /