• Voľné pracovné miesta

• Hľadáme záujemcov o obsadenie pracovných pozícií: vyučená kuchárka do ŠJ, s nástupom od 1. marca 2018 a špeciálny pedágog s nástupom od 1. februára 2018. Bližšie informácie.

• T5 - rozdelenie do skupín

• Rozdelenie žiakov piateho ročníka do jednotlivých skupín Testovania 5, ktoré sa uskutoční 22. novembra /streda/ 2017. V zoznamoch uvádzame i dozorkonajúcich a miesto /triedu/, kde sa testovanie pre danú skupinu uskutoční.

• T5 - pokyny pre ostatných žiakov

• Dňa 22. novembra /Testovanie 5/ sa žiaci 6. - 9. ročníka z organizačných dôvodov budú učiť podľa upraveného rozvrhu do 11,25. Všetky zmeny sú aktualizované v rozvrhu platnom pre Testovanie 5 - k nahliadnutiu v časti rozvrhov.

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• 12. novembra sme slávnostne vyhodnotili úspešných riešiteľov školského kola Olympiády zo slovenského jazyka, ktorí súťažili nielen vo vedomostiach, ale ich písomných zručnostiach, či v jazykovom prejave. Do okresného kola postupuje Kristína Buchelová. Gratulujeme! Bližšie informácie vo fotoalbume.

• Beh 17. novembra

• V 51. ročníku bežeckej súťaže Beh 17. novembra nás reprezentovali sestry Michaličkové. Zuzka tradičné obhájila svoj atletický talent 1. miestom v kategórii starších žiakov a jej mladšia sestra Števka Michaličková získala v kategórii mladších žiakov 3. miesto. Gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Majstrovstvá okresu v bedmintone

• Lenka Kuhajdová a Paulína Počinková z 8.B získali vo veľkej konkurencii na Majstrovstvách okresu v bedmintone 2. miesto. Gratulujeme! Bližšie vo fotoalbume.

• Imatrikulácie prvákov

• 8. novembra 2017 prijali najstarší žiaci školy našich prváčikov do žiackeho stavu. Pripravili pre nich divadielko a športové hry. Po slávnostnom sľube prvákov pani riaditeľka pasovala našich najmenších za "právoplatných" žiakov školy. Všetkých statočných rytierov a rytierky nájdete v našom fotoalbume.

• Genetika na kolesách

• Naši deviataci sa zapojili do súťaže Genetika na kolesách. Vďaka ich tvorivému videu sme získali - ako jediná základná škola na Slovensku - možnosť privítať vysokoškolských pedagógov z katedry genetiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Po ich krátkej prezentácii si žiaci prakticky vyskúšali izolovať vlastnú DNA zo slín. Bližšie vo fotoalbume.

• Koncert skupiny AYA

• Skupina AYA previedla našich žiakov minulou i súčasnou slovenskou scénou. Úspech prierezu hudobnej scény bol vopred zaručený a zábava na seba nenechala dlho čakať. Pozri vo fotoalbume.

• Športovo-turistický krúžok čistil Hájik

• V sobotu 4.11. sa šesť šikovných detí zo športovo-turistického krúžku, ktoré sa neboja práce, vybrali čistiť Hájik. Spolu s ďalšími ľuďmi vyzbierali neuveriteľné množstvo odpadu. Odmenou im bola čistejšia časť sídliska, čaj, guláš a koláčik. Viac uvidíte vo fotoalbume.

• Najkrajšia halloweenská tekvica

•

Úžasné, originálne... také boli vyrezávané tekvice na tohtoročnom Halloweene. Treba pochváliť deti aj rodičov za ich kreativitu. Viac si pozrite vo fotoalbume.

• Halloween na 1.stupni

•

Vo štvrtok 2.11. sa podvečer premenila škola na miesto plné strašidiel a krásnych halloweenskych tekvíc. A ako to vyzeralo naozaj? Pozrite si vo fotoalbume.

• Výsledky hlasovania Dňa duševného zdravia

• Na základe elektronického hlasovania cez náš školský portál Edupage, v ktorom bolo spolu udelených 310 hlasov, získali prvé miesto 2.A za prvý stupeň a 7.A za druhý stupeň. Víťazom gratulujeme k sladkej odmene za ich kolektívnu súdržnosť nielen pri príprave Dňa duševného zdravia, ale i pri hlasovaní. Výsledky hlasovania po kliknutí na obrázok.

• Súťaž o najkrašiu triedu

• V žiackej súťaži o najkrajšiu jesennú výzdobu na druhom stupni zvíťazila 5.B. Okrem krásnej prírodnej výzdoby pripravili i viacero dekorácií k téme Helloweenu. Gratulujeme a tešíme sa, že k nám na druhý stupeň prišli takí šikovní, samostatní a kreatívni žiaci. Bližšie vo fotoalbume po kliknutí na obrázok.

• Vyhodnocovacia správa 2016/2017

• Na stránku školy v sekcii Dokumenty školy sme uverejnili Vyhodnocovaciu správu o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti našej školy v školskom roku 2016/2017 spolu s prílohami. K nahliadnutiu po kliknutí na obrázok.

• Poznávacia exkurzia

• Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa zúčastnili poznávacej exkurzie do jaskyne Domica a kaštiela Betliar. Pri návšteve najdlhšej jaskyne Národného parku Slovenský kras videli okrem iného vzácne archeologické nálezy a v Betliari, okrem umeleckých zbierok, najväčší historický park i vzácnu knižnicu obsahujúcu 15 000 zväzkov kníh.

• Úspechy v cezpoľnom behu

• Kde sa zjaví naša Zuzka Michaličková, tam súperom zamrzne úsmev na tvári, pretože každý vie, že patrí k top športovcom na Slovensku vo svojej vekovej kategórií. Jej srdcovkou je triatlon, ale počas sezóny reprezentuje našu školu i v iných súťažiach. Túto jeseň sa zúčastnila krajského kola a majstrovstiev Slovenska v cezpoľnom behu. Získala tri medaily! Gratulujeme, obdivne tlieskame a držíme palce do ďalších súťaží!

• Športový deň v ŠKD

•

Deti z ŠKD sa vybrali so svojimi vychovávateľkami zašportovať si na Hradisko. A ako to dopadlo si môžete pozrieť po kliknutí na obrázok.

• Šarkaniáda 3.ročník

•

Tretiaci sa v piatok 20.10. vybrali šantiť na Hradisko so šarkanmi. Ako sa im lietalo a ako sa vybláznili deti aj dospeláci, uvidíte po kliknutí na obrázok.