• Školská jedáleň

Školská jedáleň

ZŠ Námestie mladosti 1,
        010 15  Žilina

Pracovná doba: v kancelárii ŠJ je od 7,00 do 15,00 hod.
        Email: veducasjhajik@gmail.com
        Telefón: 041/5662303
        IBAN: SK8356000000000304546002

• Školská jedáleň stravuje stravníkov podľa platných noriem v školskom stravovaní, aby obed obsahoval dostatočné množstvo výživových hodnôt. Stravníci si na druhom stupni môžu vybrať z dvoch jedál. V našej školskej jedálni sa stravuje moderným spôsobom, a to na čipové kľúče /6,25 €/, alebo čipové karty /1,35 €/. Pri strate čipovej karty, kľúča je potrebné stratu ihneď nahlásiť u vedúcej ŠJ, aby sa karta zablokovala a vystavila nová, ktorá nadobudne novú platnosť.

Obedy sa vydávajú len na čipovú kartu od 11,30 do 14,00 hod. Ak si ju stravník zabudne, musí ísť po náhradný lístok k vedúcej ŠJ.

Odhlasovanie zo stravy

Odhlasuje sa deň vopred, t.j. predchádzajúci deň do 14,00 hod., v pondelok do 7,45 hod. ráno. Stravník, ktorý sa nestihol odhlásiť, si môže obed v ŠJ vybrať aj do obedára od 11,30 do 13,45 hod. (podľa podmienok stanovených nariadením školy).

Emailom môžete svoje dieťa odhlásiť z obeda, prípadne vybaviť iné potrebné veci. To, že váš mail bol zaregistrovaný a spracovaný, bude potvrdené spätným mailom od pani vedúcej školskej jedálne. V opačnom prípade doporučujeme, aby ste svoje požiadavky overili aj telefonicky.

Odhlasovanie obedov možno teda vykonať nasledovne:

1. terminálom na chodbe školy pri vstupe do školskej jedálne
    2. mailom vedúcej ŠJ
    3. telefonicky
    4. osobne v kancelárií vedúcej ŠJ
    5. cez objednávanie, odhlasovanie na portáli www.strava.cz /len stravníci zaregistrovaní u vedúcej ŠJ/

UPOZORNENIE!

Pred  prvým dňom v mesiaci sa na termináli neodhlasujte, pretože sa nahráva program zaplatených stravníkov.
    Odporúčame využiť ostatné tri možnosti odhlasovania. Vrátenie preplatkov za odhlásenú stravu bližšie upresňuje
    Vnútorná smernica č. 5/2014.

Platby za stravu

Cena stravy:
    1. - 4. ročník    1,01 € + réžia stravného 0,10 € = 1,11 €
    5. - 9. ročník    1,09 € + réžia stravného 0,10 € = 1,19 €

Možnosť stravy aj pre cudzích stravníkov, cena jedného obedu   2,65 €

UPOZORNENIE!!!

Pri stravovaní v ŠJ je povinnosťou každého stravníka vyplatiť stravné do 30. resp. 31. /t.j. posledný deň v mesiaci pre nasledujúci mesiac/ do 12,00 hod., tak aby sa mohol preukázať dokladom o zaplatení stravy vedúcej ŠJ. Zloženky na platenie sú vydávané vždy od 20-teho v mesiaci pre nasledujúci mesiac. Vyplatený šek je potrebné vhodiť do schránky v škole, prípadne u vedúcej ŠJ. Aby sa predišlo nezhodám medzi školou - rodičom - žiakom odporúčame toto upozornenie dôsledne pre vyplácaní stravy uplatňovať.

Platiť je možné:

1. formou poštového peňažného poukazu