• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Športové karate

Na tréningu si karatisti vyskúšali použiť údery a bloky v praxi. Išlo im to výborne, tak ostal čas aj na obľúbené hry.

• Úspech v streľbe zo vzduchovej pušky

Blahoželáme nášmu piatakovi Andrejovi ku krásnemu druhému miestu v krajskom kole v streľbe zo vzduchovej pušky v kategórii mladší žiak. V celoslovenskom kole želáme pevnú ruku a čo najviac nastrieľaných bodov!

• Lyžiarsky výcvik v Jasenskej doline 2024

V našej škole je tradíciou, že v januári sa koná lyžiarsky výcvik pre žiakov siedmeho ročníka. Tento rok sme kurz absolvovali v stredisku Jasenská dolina. Snehové podmienky boli pomerne dobré a až na stredu, kedy nám výdatne pršalo, sme mali zamračené, občas slnečno. Lyžovalo sa podľa zdatnosti na všetkých dostupných zjazdovkách vrátane lanovky. Tri skupiny žiakov rozdelených do troch úrovní vyučovali skvelí profesionálni inštruktori lyžovania z lyžiarskej školy FatraSki. Pokrok u každého žiaka bol individuálny, avšak všetci účastníci sa naučili základy lyžovania a zdolali svah primerane svojej zdatnosti. Deti čakal bohatý program. Najzaujímavejšou súčasťou programu bola beseda s horským záchranárom. Ubytovanie a strava v penzióne Jarabina bola vynikajúca a zažili sme aj žiaka s troma „dupľami“ za jedno jedlo. Deti sa sťažovali len na jedno: lyžiarsky trval len päť dní.

• Z každého rožku trošku

Aj v decembri pracovali deti z tohto krúžku veľmi aktívne. Vyrábali si obrázky z piesku, pracovali na počítači s programom ALF, kreslili podľa stredovej súmernosti, vyzdobili vianočný stromček a s úsmevom sa pri ňom fotili. Posledný krúžok v roku 2023 bol venovaný vyrábaniu svietnikov, ktoré určite urobili niekomu radosť. Tešíme sa už na krúžok v roku 2024.

• Športové karate

Okrem toho, že sa na tomto krúžku deti hýbu a učia sa pravidlám karate, veľmi dôležitou súčasťou je aj sebadisciplína a dodržiavanie pravidiel. A že to tieto deti baví, môžete vidieť aj z fotiek.

• Burza kníh

Ďakujeme!!! V druhom ročníku dobročinnej burzy sme opäť vyzbierali knihy, ktoré dostali druhú šancu a tešia nových majiteľov. Výťažok darujeme vo forme poukážok na nákup kníh centru Náruč.