• Harry Potter kvíz

V rámci ŠKD sme sa koncom novembra zúčastnili Harry Potter kvízu v Mestskej knižnici Žilina na Hájiku. Štvrtáci si zasúťažili o zlaté strely v tímoch Bystrohlav a Bifľomor. S pani knihovníčkou Katkou sme riešili úlohy, hádanky a šifry. Víťaz bol každý, kto sa zúčastnil, nakoľko sme sa zabavili a aj niečo nové dozvedeli z harry-potterovskej mágie.

• Predvianočná burza kníh

sa bude konať v stredu 14.12.22 a vo štvrtok 15.12.22 pred vyučovaním v čase 7:15 - 7:45 a po vyučovaní v čase 13:30 - 15:00. Zakúpením knižky za symbolické 1€ prispejete aj Vy k charitatívnej pomoci Detskému krízovému centru Náruč v Žiline (pomoc v podobe školských potrieb a kníh). Tešíme sa na Vás!

Leták_Predvianočná burza kníh

• Školská exkurzia London

Ponúkame žiakom ôsmeho a deviateho ročníka možnosť zúčastniť sa školskej exkurzie do Londýna v termíne od 20. do 24. februára 2023. Bližšie informácie: Propagačný leták.pdf . Počet voľných miest je veľmi malý - len 10.  Prihlášky a ďalšie informácie u pani učiteľky Lalinskej, je potrebné sa prihlásiť do 20.12.2022.

• Kampaň Červené stužky

Aj tento rok sme si  1. decembra pripomenuli Svetový deň boja proti HIV a AIDS.  Naša škola je už dlhé roky zapojená do kampane Červené stužky, ktoré sa stali symbolom pre tento svetový deň.

Žiaci 8.A sa aktívne zapojili do kampane, pomáhali nielen s  výrobou stužiek, ale aj s ich rozdávaním pre ostatných žiakov školy. Žiaci  5.C na hodine telesnej výchovy vytvorili "živú červenú stužku" a aj takto symbolicky sme si pripomenuli obete a nakazených vírusom HIV a AIDS, a tak  podporili boj proti tejto zákernej chorobe.

• Knihy pre zázračné deti

Náš ŠKD navštívili umelci z organizácie POP -  akadémia, ktorí s pomocou našich detí zahrali interaktívne predstavenie: "Rozprávka je umenie". Hlavnou myšlienkou rozprávania bolo poukázať a klásť dôraz na to, aby sa rodičia vrátili deťom a deti do náručia rodičov.

Deti si so sebou priniesli svoje rozprávkové knižky, ktoré na konci predstavenia darovali pre správnu vec, aby sa z nich mohol vytvoriť "Vianočný rozprávkový stromček". Tieto knižky následne poputujú deťom do nových rozprávkových knižníc v nemocniciach, detských domovoch a iných zariadeniach.