• Magdalénka a psík z knižnice

Zajkovia z 2.C sa zúčastnili besiedky v knižnici, ktorá bola veľmi zaujímavá. Dozvedeli sa, že sa nemusia báť, ak sa im nedarí pri čítaní. Ale nesmú sa vzdávať. Na pomoc pri aktivitách im prišli 4 psíkovia, s ktorými plnili rôzme úlohy.

• Zajkovia na sánkovačke

Jedna vločka, druhá vločka,

teta zima žmúri očká.

Sánky si hneď osedláme,

dolu svahom pretekáme.

• Vianočný zázrak

Včielky z 3.B po návšteve mestskej knižnice zistili, že je veľa kníh o Vianociach. Vďaka patrí pracovníčke z knižnice, ktorá si pre nich pripravila pexeso s názvami vianočných kníh. Potom im prečítala príbeh z knihy Vianočné prasiatko, ktorú napísala autorka knihy Harry Pottera, J. K. Rowlingová. Bolo to zaujímavé stretnutie s knižkami.

• Naši štvrtáci a vianočné tvorivé dielne

Aj my sme svojou kreativitou a tvorením prispeli k vianočným trhom na škole. Pri výrobe výrobkov sa zúčastnili aj rodičia a tak podporili a pomohli deťom. Ďakujeme za tvorivú účasť všetkým.

• Raz sa uvidíme...

Besedu s takýmto názvom sme absolvovali s našimi ôsmakmi pred pár dňami v mestskej knižnici na Vlčincoch. Privítali nás útulné a vianočne vyzdobené priestory, plné kníh, kde sme strávili príjemný čas pri počúvaní úryvkov z rovnomennej knihy a vyskúšali sme si pri tom rôzne aktivitky. Tie boli zamerané na to, ako žijú, čo vidia, čo cítia, čoho sa musia vzdať ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom hendikepovaní.

Zamýšľali sme sa nad tým, ako niektorých z nich ovplyvňuje ich zdravotný hendikep. Viete napríklad, že nevidiaci ľudia dokážu hmatom napríklad určiť farbu papiera? Vyskúšali sme si to. Niektorí  z nás dokázali využiť vedomosti z fyziky a prišli na to :) Rozprávali sme sa aj o tom, že niektorí z nás majú v rodine človeka, ktorý je hendikepovaný a vyžaduje si viac starostlivosti a obetavosti od členov rodiny.

Spoznávali sme hrdinov príbehu a pokúšali sme sa z vypočutého textu zistiť, aké vlastne sú postavy, prečo konajú tak, ako konajú, čo ich ovplyvňuje a aké vzťahy majú navzájom.

Do mestskej knižnice Vlčince sa opäť radi vrátime.