• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Zber batérií

Na našej škole je možné odovzdať aj použité batérie. Zberná krabica je umiestnená vo vestibule školy.

• Zimné hry na snehu v ŠKD

Minulý týždeň sme v ŠKD využili krásne zimné počasie na sánkovanie a bobovanie na Hradisku. Deti sa dobre zabavili na snehu a urobili niečo aj pre svoje zdravie, držiac sa hesla "V zdravom tele, zdravý duch."

• Tematický deň na 1. stupni

Zrušené polročné prázdniny sme na našej škole využili na realizáciu tematického dňa. Na 1. stupni sme realizovali rôzne aktivity súvisiace s ročníkovými témami.

V prvom ročníku sa deti pohrali so zmyslami - pracovali s rôznymi vôňami, hmatom a zrakom zisťovali vlastnosti predmetov a spoločne si svoju prácu odprezentovali. Druháci akčne hasili požiar 🙂, cestovali rôznymi dopravnými prostriedkami, ale aj správne usporiadavali časti roka, triedili predmety podľa ročných období. V treťom ročníku si deti a pani učiteľky obliekli zásterky a pripravili úžasné občerstvenie a ochutnávku zdravého jedla. Veľkí štvrtáci si preverili zdatnosť vo finančnej gramotnosti ale zručnosť v príprave desiaty na výlet. Najskôr museli nakúpiť vhodné potravy v stanovenom rozpočte a následne v triede všetko pripraviť aj s ochutnávkou pre ostatných.

Na škole vládla v tento deň príjemná pracovná atmosféra a všetkým deťom a pani učiteľkám patrí veľká pochvala za prejavenú snahu, šikovnosť, múdrosť a úsmev.

• Tematický deň na 2. stupni

V stredu 1.februára to u nás nebol obyčajný vyučovací deň. Kedže sme deň predtým uzatvorili prvý polrok, povedali sme si, že by nebolo zlé zistiť, čo si žiaci za ten čas zapamätali, čo ich zaujalo alebo bavilo. A tak vznikol Tematický deň. Cieľom tohto dňa bolo upevnenie a zjednotenie nadobudnutých poznatkov, vedomostí ale aj zručností a kompetencií. Išlo o uvedomenie si toho, čo si žiaci vo všetkých týchto oblastiach osvojili a to ich vlastnou aktívnou prácou.

Počas dňa žiaci pracovali v mikrotímoch, pričom ich úlohou bolo spracovať nimi vybratý obsah z ľubovoľného predmetu formou hmatateľného výstupu (poster, 3D model, učebná pomôcka, kvíz,...kreativite sa medze nekládli) a odprezentovať ho svojim spolužiakom v ročníku. Aj takýmto spôsobom žiaci v budúcnosti ľahšie rozoznajú vzájomné súvislosti, vzťahy medzi myšlienkami, poznatkami, udalosťami a predmetmi.

Zároveň si zhodnotili ako sa im v 1. polroku darilo, zamysleli sa nad svojimi slabými a silnými stránkami a stanovili si ciele, ktoré by chceli dosiahnuť v nasledujúcom polroku.

A ako teda Tematický deň na našej škole vyzeral, to si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Úspech v technickej olympiáde

Dňa 7.2 sa konalo krajské kolo technickej olympiády v Žiline v areáli praktického strediska Dopravnej akadémie. V konkurencii víťazov všetkých okresných kôl sa náš žiak Peter Švrlo umiestnil na 1.mieste v kategórii B. Zvládol vynikajúco teoretickú a aj praktickú časť. V praktickej časti mali za úlohu žiaci za 120 min vyrobiť  loďku z dreva na pohon s gumičkou, ktorej funkčnosť si vyskúšali priamo v nádobe s vodou. Gratulujeme víťazovi a škoda len, že v tejto kategórii sa nepostupuje na celoslovenské kolo.