• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Malí záhradkári

Jar je už tu, vtáčiky si vyspevujú, slniečko vysvecuje a hreje čoraz viac, a tak jeden zo slnečných dní využili štvrtáci rybičky na úpravu svojho záhonu. Vytrhali nepotrebné časti rastlín, doplnili zeminu, vysadili a poliali záhon. A teraz budeme spoločne čakať, či sa naše rastlinky ukážu v plnej kráse...

• Naše úspechy v okresnom kole súťaže HK

V uplynulých dňoch sa víťazi nášho školského kola zúčastnili ďalšieho – okresného kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zodpovedne sa pripravovali, aby predviedli čo najlepší prednes v tvrdej konkurencii. A podarilo sa!  Piatak Leo Muška obsadil krásne 3.miesto vo svojej kategórii (5.-6.roč., próza) a ôsmačka Nicolette Záňová získala čestné uznanie poroty vo svojej kategórii (7.-9.roč., poézia). Veľmi pekne ďakujeme aj piatačke Soni Gaburovej a ôsmačke Saške Taškovej, ktorým sa síce nepodarilo získať žiadne z ocenených miest, ale našu školu reprezentovali dôstojne.

• Zmena príspevkov od 1. apríla 2023

Na základe všeobecne záväzného nariadenia č. 3/2023, o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Žilina dávame do pozornosti, že od 1. apríla 2023 sa zvyšujú príspevky na ŠKD na 15,00 € za každé dieťa.

Rovnako sa upravuje aj cena stravy:

• MŠ elokovaná desiata 0,50 €, obed + réžia 1,20 € + 0,20 €, olovrant 0,40 € =  2,30 €
            • 1. - 4. ročník    1,70 € + réžia stravného 0,20 € = 1,90 €
            • 5. - 9. ročník    1,90 € + réžia stravného 0,20 € = 2,10 €
            • stravovanie športovcov 5. - 9. ročník    2,20 € + réžia stravného 0,20 € = 2,40 €
          • Úspešní riešitelia školského kola pytagoriády

Všetci súťažiaci školského kola matematickej súťaže PYTAGORIÁDA sa potešili vecným cenám, ktoré financovalo občianske združenie OZ Hájik deťom. O úspech v okresnom kole tejto súťaže sa pobijú už budúci týždeň všetci odmenení. Držme im palce!

• Matematika v kocke - pracovné listy

Vo štvrtok 9.3. mali členovia krúžku Matematika v kocke svoje ďalšie stretnutie. Začiatok patril vyhodnoteniu činnosti na predchádzajúcom krúžku. Potom si už deti vybrali podľa vlastného záujmu pracovné listy. Tie boli zamerané na matematickú i čitateľskú gramotnosť a vytvorili ich pani učiteľky. Deti si potrápili svoje hlavičky, ale pomáhali si navzájom a zvládli to super.

• Malí remeselníci

Rovesnícke učenie si vyskúšali naši štvrtáci - rybičky s prváčikmi - bystruškami a nebolo to vôbec jednoduché, ale perfektne to zvládli. Výrobu vtáčích búdok z dreva, pomocou vŕtačky, klincov a kladiva mnohí robili prvýkrát.

Štvrtáci pomáhali prvákom a  navzájom sa učili komunikovať a spolupracovať. Búdky nielen stoja a sú funkčné, ale aj pekné a praktické. Nikto si nebuchol kladivom po prstoch ani sa nikto nezranil 🙂. Výsledok je úžasný.  Za materiál a možnosť vyskúšať si prácu s drevom ďakujeme pani učiteľke Mirke Dobovej.