• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Funtronic

Interaktívna podlaha Funtronic uľahčuje prácu učiteľom a motivuje našich žiakov aktívne sa zapájať do vyučovania.

Funtronic okrem iného rozvíja logické myslenie, postreh, pohyblivosť, trpezlivosť a vnímanie. Aj naši prváčikovia aktívne relaxujú pri interaktívnych hrách.

Pozrite bližšie na našom školskom Instagrame.

• Aktualizačné vzdelávanie pani vychovávateliek

Pani vychovávateľky z ŠKD sa zúčastňujú v tomto roku aktualizačného vzdelávania, ktoré prebieha v dvoch oblastiach - v počítačovej zručnosti a v oblasti sociálno-psychologického výcviku. Aktualizačné vzdelávanie prispieva k rozvoju zručností a kompetencií v práci s deťmi, k sebarozvoju a k upevňovaniu pracovných vzťahov.

• Prírodovedné predmety bádateľsky a zážitkovo

Blíži sa školská reforma, ktorá prinesie mnoho zmien vo vzdelávaní. Naša škola je pripravená! Už dnes vyučujeme prírodovedné predmety bádateľsky a zážitkovo. Na biológii využívame program Expedícia. Pozrite si čriepky z nášho vyučovania na školskom Instagrame.

Príspevok dokumentuje a vysvetľuje ako korene rastlín ovplyvňujú proces odnášania pôdy vodou. Farebný test indikátorom dokazuje prítomnosť oxidu uhličitého v dychu človeka a proces spotreby oxidu uhličitého vodnými rastlinami.

• V knižnici inak ako obyčajne

Do knižnice chodíme :-) a chodíme tam radi 🙂. Ale tentokrát to bolo trocha inak. Niektoré deti s ňou boli na stretnutí prvýkrát - naši najmenší. Tí sa dozvedeli všetko podstatné, ako to tam vlastne funguje. Tretiakov a štvrtákov už v knižnici čakal náročnejśí program. Tretiaci zistili ako vzniká knižka a čo všetko je potrebné urobiť predtým, kým sa dostane ku nám, koľko ľudí sa na jej výrobe podieľa. Štvrtáci zase cestovali po svete a oboznámili sa s rôznymi krajinami, druhmi písma ale dozvedeli sa aj veľa o tom ako, a na čo sa kedysi písalo. Museli vyhľadávať informácie, ale mohli si aj prakticky vyskúšať napísať odkaz klinovým písmom, alebo husím brkom. Dozvedeli sa, čo je papyrus, skriptórium ale aj kto bol brat lineárius. Neviete? Čítajte! Nielen v marci.

Ďakujeme za skvelý program pani knihovníčky ❤️.

• Knižné tipy od našich detí

Tradičné triedne stretnutie s knižkami sa u štvrtátov koná vždy v marci. Deti si vymieňajú zážitky z prečítaných kníh, skúsenosti, ale aj nápady na ďalšie čítanie. V triede máme rôzne tipy čitateľov, preto je z čoho si vyberať. Ak hľadáte tip na dobrú knižku, možno si niečo vyberiete aj Vy.