• Exkurzia do Olympijského múzea v Bratislave

18. mája 2023 sa žiaci ročníkov 5. až 9. zúčastnili exkurzie v Olympijskom múzeu v Bratislave, kde sa oboznámili s dejinami olympionizmu a tiež aj s olympijskými medajlistami Československa a aj samostatnej Slovenskej republiky.

Na záver prezentácie boli žiaci preskúšaní v krátkom kvíze, v ktorom v celku uspeli. Súčasne za veľkého pričinenia pána učiteľa si žiaci  pozreli aj útroby a hraciu plochu reprezentačného štadióna a  štadióna Slovana Bratislava, kde ich priamo technická riaditeľka oboznámila s celým dianím okolo futbalu a aj iných podujatí na ňom. A nakoniec pán učiteľ Mgr. Jurkovič vybavil aj foto s naším reprezentantom Vladkom Weisom ml., z ktorého mali deti obrovskú radosť.

Záver dňa sme ukončili v nákupnom centre v blízkosti SND, kde sme sa najedli a chviľu odpočinuli.

• Okresné kolo Matematickej olympiády

Naši šikovní žiaci Lea Knutelská, Peter Švrlo a Leonard Muška boli úspešní v okresnom kole matematickej olympiády a tak dostali aj dostali odmenu vo forme poukážky na nákup kníh, financované z OZ Hájik. Prvé miesto v kategórii Z5 získala Lea Knutelská a v kategorii Z7 bol taktiež prvý Peter Švrlo

Mgr. Jana Mravcová

• Vlastnosti bielkovín

Vedeli ste, že bielkoviny vysokou teplotou, ťažkými kovmi, silnými kyselinami a zásadami denaturujú, teda menia priestorové rozloženie reťazca? Naši deviataci si denaturáciu vyskúšali prakticky na hodine chémie. Dokázali prítomnosť bielkoviny vo vaječnom bielku a v mlieku pomocou biuretovej reakcie. Naučili sa aj čo je slepý pokus, ktorý sa používa na porovnanie ako by reakcia prebiehala bez prítomnosti bielkoviny (napríklad s čistou vodou). Pozrite si video na našom školskom instagrame.

• Regionálne kolo IQ olympiády

Regionálne kolo Stred sa uskutočnilo 17. mája 2023 na Strednej zdravotníckej škole v Banskej Bystrici.

Náš žiak Peťo Švrlo sa spomedzi 80. postupujúcich účastníkov z predchádzajúceho kola prebojoval na skvelé 8. miesto a postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 12.6.2023 na Zvolenskom zámku.

Tešíme sa, blahoželáme a držíme prsty! 👏

• Modrý gombík

V dňoch 15. až 21. mája 2023 prebehla na našej škole zbierka @unicef_sk  #modrygombik Výnos zbierky bol venovaný na podporu programov duševného zdravia pre deti vo svete a na Slovensku. Za podporu ďakujeme! Viac informácií TU.