• Prišiel nám balík z Plzne

Už pár rokov má naša škola svoju partnerskú školu v Plzni. Teraz nás potešil od nich balíček, ktorý sme netrpezlivo otvorili. Bol v ňom krásny list od našich českých kamarátov a okrem toho aj záložky do kníh a pekné darčeky. Záložky sme si podelili my-deti a darčeky rozdajú pani učiteľky tým najusilovnejším žiakom.

Záložky pre žiakov v Plzni vyrábame aj my a čoskoro budeme posielať spätný balík.  Veríme, že takto budeme spolupracovať ešte viac rokov a budeme upevňovať naše slovensko-české priateľstvá. 🙂

• Z každého rožku trošku

Každý štvrtok sa na krúžku Z každého rožku trošku stretáva takmer 30 detí. V októbri sme sme sa hrali s tangramami, vyrábali sme si z korálok pekné vecičky (a trénovali sme pritom trpezlivosť 🙂), postavili sme autodráhu, pomáhali sme vypĺňať školské sedacie vaky a hrali sme sa rôzne hry na postreh. Bolo proste super  a tešíme sa na ďalšie pokračovanie krúžku.

• Ples strašidiel

Na našej škole sa v predprázdninovom čase uskutočnil Ples strašidiel. Zbehli sa tu príšerky z blízkeho aj širokého okolia. Prišli sa k nám zabaviť, zatancovať si, prejsť strašidelný tunel za múrmi hradu, zalietať si na metle pomedzi prekážky, odvážne strčiť ruku do vrecka so všeličím, naučiť sa nové zaklínadlá, či zúčastniť sa pretekov pavúkov :-). Svetlo z vyrezávaných tekvíc príjemne dotváralo atmosféru. Ďakujeme za super zábavu a za všetky ručne vyrobené tekvice a čas strávený prípravou masiek alebo tekvíc. Tešíme sa o rok.

• Výhercovia výzvy Dňa duševného zdravia

Dnes sme odovzdali sladké odmeny triedam, ktoré vyhrali výzvu Dňa duševného zdravia o najpozitívnejšie oblečenú triedu. Fotky z tejto výzvy sme zdieľali v novinách (viď fotoalbum). Porota, ktorú tvorili nezaujatí zamestnanci školy z radov netriednych učiteľov, vybrala na prvom stupni triedu 3.B a na druhom stupni triedu 9.B. Blahoželáme!

• Európsky týždeň programovania

V čase od 7. do 22. októbra 2023 sa uskutočnil Európsky týždeň programovania @codeweekeu Naša škola sa zapojila po prvýkrát s aktivitou s názvom Programujeme led pás s Micro:bitom. So žiakmi z deviateho ročníka sme vyrobili na predmete technická výchova papierové lampióny, do ktorých sme vložili ako osvetlenie led pásy naprogramované pomocou Micro:bitov. Zatiaľ sa z lampiónov tešia žiaci počas informatiky v PC učebni Giga, ale 24. 10. popoludní bude možné lampióny vidieť vo vestibule školy ako výzdobu pred Plesom strašidiel pre deti z 1. stupňa.