• V dňoch 3. - 5. apríla 2024 sa bude v čase od 14:00 do 18:00 hod. konať zápis žiakov do prvého ročníka. Pred zápisom je potrebné do 3.4. do 12:00 hod. vyplniť elektronickú prihlášku (ak potrebujete pomoc s vyplnením, napíšte nám na zsmladosti.hajik@gmail.com).
          • Interaktívna výstava Kaligrafia

Nulté ročníky Žirafky a Mravčekovia sa zúčastnili interaktívnej výstavy Kaligrafia, ktorú si pre deti pripravilo Považské múzeum v spolupráci s Bibianou, Medzinárodným domom umenia pre deti. Bola to úžasná výstava o krasopise.

Deti sa dozvedeli ako vznikalo písmo počas stáročí v rôznych častiach sveta a usilovne pracovali v tvorivých dielňach. Všímali si krásnu architektúru a navštívili i bájneho draka tohto miesta.

• Deň duševného zdravia

Deň duševného zdravia si všetky triedy našej školy pripomenuli oblečením v pozitívnych farbách. Žiaci sa na Sove rozprávali o dôležitosti duševnej pohody, psychohygiene a vážnosti duševných ochorení a zároveň dohodli sa na spoločnej farbe oblečenia, v ktorom tento deň prežijú. Hodnotiť bude šesťčlenná porota, ktorá vyberie triedu s najlepším zvládnutím témy a najpozitívnejším prejavom. Víťazné triedy z prvého aj druhého stupňa budú sladko odmenené.

• Krúžok Z každého rožku trošku

Vo štvrtok 5.10. sa stretli členovia tohto krúžku po prvýkrát. Činnosť začali krátkou pohybovou súťažou Piškvorky. Potom časť detí vypĺňala osemsmerovky a hrali sa rôzne hry na postreh a druhá časť sa učila na počítači osemsmerovky vytvárať. Potom sa obidve skupiny vymenili. Krúžok začal v pohode a tešíme sa na každý štvrtok. 🙂

• Testovanie pohybových predpokladov

Aj na našej škole prebehlo testovanie pohybových predpokladov v 1. a 3. ročníku. Na dva dni sa naše telocvične premenili  na priestor plný radosti, smiechu a pekných športových výkonov. Každý urobil svoje maximum ale najdôležitejšie je, že sme si to všetci užili a s radosťou si zašportovali.

Deti si mohli vyskúšať člnkový beh, ľah sed, výdrž na hrazde, skok do diaľky z miesta, predklon v sede, opakovaná zostava s tyčou, kotúľanie troch lôpt ale aj vlajkovú naháňačku a viacstupňový vytrvalostný beh. Za super organizáciu ďakujeme pani učiteľke Katke Šolekovej s celým tímom pedagógov a všetkým zúčastneným starším žiakom.

• Biela pastelka 2023

Biela pastelka bola tento rok veľmi úspešná. Žiaci si na vlastnej koži vyskúšali pocit pohybu naslepo len so slepeckou paličkou. Zbierka sa skončila výnosom 212,93€. Deviatakom ďakujeme za pomoc s organizáciou akcie. V mene všetkých nevidiacich a slabozrakých za každý peňažný príspevok srdečne ďakujeme!

• Materiálna zbierka

Pri príležitosti Svetového dňa zvierat sa vo vestibule dňa  6. októbra a celý budúci týždeň (9.-13.októbra), ráno do 7:40 h. uskutoční materiálna  zbierka pre Žilinský útulok.

Psíkom v útulku môžte venovať: granule - najlepšie značky Brit (z tých lacnejších, napr. “tescových” psíkom nie je dobre), psie konzervy, piškótky, pamlsky – napr. “slonie uši” na obhrýzanie, obojky, vodítka, hračky...). Nenoste prosím suché rožky, uteráky, deky.

Zvieratká Žilinského útulku Vám vopred ďakujú… 😊